Pořízení vlastního bydlení je u většiny z nás životní investicí. Financování bývá častokrát řešeno pomocí spotřebitelského úvěru na bydlení (mj. hypoteční úvěr, úvěr ze stavebního spoření, překlenovací úvěr, aj.). Základem je tedy mít schopného finančního poradce a realizační firmu, kteří Vám pomohou zajistit potřebné finance a kvalitní projekt. To vše v logické návaznosti, termínech a kvalitě.

Kvalitní realizační firma je schopna zařídit vše potřebné od projektové dokumentace vašeho vlastního bydlení, až po fyzické dodání hotové stavby.

Celkově existují tři základní varianty pro

 • mám finance a chci stavět, ale nevím zatím co přesně
 • mám hotový projekt RD, ale banka mi to komplikuje a nechce mi poskytnout financování, jak potřebuji já
 • mám financování od banky, ale nestačí to, reálné náklady na stavbu jsou vyšší, než mám aktuálně schválené finance

S každou z těchto variant se dá pracovat.

Jako jedna z mála realizačních firem přicházíme s následující možností. Náš klient financuje pouze reálné náklady na stavbu + marži ve výši 10%. Tím pádem se dostává na celkových nákladech výrazně níže než při dodání vlastního bydlení takzvaně „na klíč“.

Ve spolupráci s kanceláří pana Talhofera zajišťujeme také financování všech typů staveb tak, aby cesta k vašemu vysněnému bydlení byla příjemná, a ne plná strastí a nervů, jestli vše zvládnete.

Pokud jste se právě doma rozhodli pro vlastní bydlení, ale nevíte, co vše je třeba, zavolejte nám a my vám rádi se vším pomůžeme a osobně probereme.

Pro vaši představu jsme společně s finančním poradcem zpracovali stručný návod, jak postupovat.

 1. Úvodní schůzka by měla směřovat za realizační firmou, která je schopna se postarat také o projekt vlastního bydlení. Obeznámíte ji s Vašimi záměry a měli byste být upozorněni na případná časová a legislativní omezení Vašeho investičního záměru.
 2. Druhým krokem je návštěva finančního poradce. Ten s Vámi projde jednotlivé kroky, které jsou potřeba uskutečnit k financování vlastního bydlení. Pod tímto si lze představit:
  • propočet maximální výše úvěru vzhledem k
   • Vašim příjmům, akceptovatelným ze strany banky,
   • zatížení rodinného či osobního rozpočtu splátkou úvěru
   • použití vlastních zdrojů
   • hodnotě nemovitosti, případně nemovitostí určených k zástavě.
   • Vašim dalším případným úvěrům.
  • postup dle zamýšleného cíle (výstavba, rekonstrukce, aj.).
  • předběžná kalkulace úvěru s možností rezervace úrokové sazby.
  • vysvětlení metodiky bank a stavebních spořitelen při sjednávání úvěru.

Výsledkem schůzky je kompletní plán financování Vašeho vlastního bydlení.

3.      Dále následuje opět schůzka se společností BESU Profistav.

 • Na základě předpokládaného objemu finančních prostředků si se společností BESU Profistav stanovíte velikost a složitost novostavby či rekonstrukce Vašeho domu či bytu.
 • Následuje zpracování projektu stávajícího stavu (v případě rekonstrukce stávajícího objektu) a studie dispozičního řešení spojená s předjednáním na dotčených orgánech státní správy a vlastnících infrastruktury. Vše doplněno propočtem investičních nákladů, abyste měli vše pod finanční kontrolou.
4.     Výše uvedený výstup od Vašeho projektanta předáte finančnímu poradci. Spolu s ním podáte žádost o úvěr do banky či stavební spořitelny. Následuje postup dle vyhotoveného plánu financování. Dochází ke schválení a podpisu úvěrových smluv.

5.      Následně jsou zahájeny práce na jednostupňovém projektu, který slouží nejen pro povolení stavby, ale samozřejmě pro samotnou realizaci stavby.

Vzhledem k tomu, že jednou z podmínek čerpání hypotečního úvěru je podmínka vyčerpání finančních prostředků do 2 let od podpisu smlouvy, tak je potřeba prověřit i termíny zpracování projektu, zajištění potřebného povolení a výběru stavební firmy, tak aby v návaznosti na harmonogram stavebních prací bylo splněno datum čerpání hypotéky.